Hodočasnici naše Župe i ove su „Veljkle meše“ pješačili do marijanskog svetišta u župi Sveta Marija. Njih dvadesetak predvođeni stjegonošama Zlatkom Grošanićem i Miroslavom Duhovićem, krenuli su u jutarnjim satima na put, na kojem su im se u Donjem Vidovcu pridružili hodočasnici iz Donjeg Vidovca i Kotoribe. Domaćin, župa Sveta Marija, za hodočasnike je pripremila okrjepu, nakon koje su s hodočasnicama iz drugih župa, krenuli su na svečanu svetu misu.
