Novosti

„Dobravki goričanci“,  skupina vlasnika vinograda u vinorodnom području nedaleko Dobrave, je u subotu,  10. studenoga u popodnevnim satima  po treći put  priredila  manifestaciju imena   „Martinje v Dobravi“ . Ove godine dobrfavsko Martinje održano je u goricama Lazara Lazarevića u Mrtvički, a skupilo se  mnoštvo vlasnika vinograda i znatiželjnika. Vino  je krstio biskup Vlado Čmrlec Čarli uz pomoć Vladeka Haramije, a kum moštu kod krsta bio je Vinko Brljak. Vinski biskup i njegov pomoćnik obred su obavili u novim martinjskim oblekama.  Veselo društvo zabavljalo se iz dobru kapljicu i jelo, a za glazbu je  bio zadužen Antun Čizmadija sa svojom harmonikom.





Natrag