Opet pobjedili „stare mušterije“ - Općina Donja Dubrava
Disable Preloader

Novosti

Počelo je spektakularno. Energičnim zakucavanjem Ribića u munjevitom kontranapadu. Odmah smo dali do znanja protivnicima iz D.Kraljevca što ih očekuje. Agresivni domaćin koji u svojoj dvorani traži novu pobjedu.
Ekipa „Kraljevca“ najviša je ekipa lige pa je naša zamisao bila igrati brzo, igrati u leđa te koristiti sporije vraćanje protivničkih visokih igrača u obranu. Radili smo to dobro prvih 10 minuta te uz kontrolirani obrambeni skok konstantno dolazili u pozicije 2 na 1 u kontranapadima i laku realizaciju. Dobivamo prvu 18 – 10.                                                                                                                                          Do poluvremena nam tempo popušta. Odmaram nekolicinu startera što obilato koristi ponajbolji igrač gostiju D.Švenda i serijom koševa držao svoju ekipu na kakvom-takvom priključku. Precizni smo u tim trenucima sa linije trice pa zadržavamo prednost stečen u prvoj četvrtini.                                              U drugom poluvremenu javlja se prva kriza. Na Vargi, našem najboljem strijelcu, konstantno se izmjenjuju dva braniča i agresivnom obranom na rubu faula, otežavaju prijenos lopte i kvalitetnu organizaciju igre u napadu. Vargu limitiraju na 1 postignuti koš. Odgovornost sada preuzima najmlađi prvotimac Blažeka i sa par iznimno važnih ubačaja sa poludistance čitavu ekipu drži „iznad vode“. Treća četvrtina završava 52 – 55. Gosti preokreću rezultat i pale alarm na našoj klupi.                           Za završnih 10 minuta odlučujem se za iskusnu petorku (Varga, Lukša, Štefić D., Raić, Blažeka) koju postavljam u 2-3 zonu. Odluka je bila prava! Pokretna zonska formacija sa puno udvajanja pokazala se odličnim rješenjem. Zatvaramo u potpunosti reket te ne dozvoljavamo protivniku ubačaje sa poludistance. Njihovi dalekometni pokušaju ne ulaze te ih limitiramo na tek 6 koševa u zadnjoj četvrtini! Mi se sada puno bolje nosimo sa agresivnom i grubom igrom gostiju pa Varga, Međimurec i Raić pronalaze efikasna rješenja u igri 1 na 1. Odlazimo na nedostižnu prednost od 10 poena razlike koju iskusno zadržavamo do kraja susreta. Završni pogled na semafor i ...73 – 61!
Niz je nastavljen! 11 pobjeda iz isto toliko susreta. Čestitke majstorima sa Drave koji se ovim rezultatom približavaju potvrdi prvog mjesta u regularnm dijelu sezone. Nakon toga slijedi doigravanje prvih četiri ekipa u borbi za konačnog prvaka C-1 lige. Nadam se da će nas ozljede zaobići pa da spremni dočekamo konačni rasplet lige. Već ovog petka gostujemo kod ekipe „Nedelišća“ u dvorani „Aton“ koja nam nekoliko prijašnjih sezona nije sretna pa ćemo morati biti pravi te pokazati strpljivost i znanje protiv iskusnih Nedelišćanaca.