Do nove pobjede u C-ligi nad solidnom ekipom KK „Lepoglava“ nosila nas je naša publika. Skupio se u dvorani Osnovne škole veliki broj ljubitelja košarke koji su glasnim navijanjem doprinijeli novoj pobijedi. Cijeli smo susret bili u laganom zaostatku i tek smo u posljednjoj četvrtini uspijeli doći u rezultatki egal i slomiti žilave Lepoglavčane. Uspjeli smo to u pomoć publike koja je vjerovala u našu ekipu. Dizali su nas tijekom cijele utakmice i zasigurno bili faktor koji je donio preokret. Lijepo je (opet) bilo igrati u takvoj atmosferi! Utakmica protiv Lepoglave bila je jedna od onih utakmica koja se mora dobiti. Sportaši znaju kako je igrati takve tekme. Znaš da si bolji i kvalitetniji takmac, a na terenu nikako to dokati. To se događala i nama. Od samog početka igramo u grču i nikako se ne uspjevamo koncentrirati na utakmicu. Svaku našu grešku /krivo dodavanje, korake, defenzivni skok/ protivnik kažnjava sa laganim ubačajima te su konstantno u rezultatskoj prednosti.
Cijela prva četvrtina igra se u takvom ritmu i gubimo je 16:20. U drugoj pomalo „hvatamo konce“. Stabiliziramo igru, usredotočeniji smo i cijela igra izgleda puno bolje. Darko Varga je „vruć“ i svaka lopta ide na njega. Praktično igra sam protiv petorke protivnika. Postiže 11 uzastopnih poena i smanjuje rezultat na minimalni zaostatak. Opet primamo tricu te gubimo četvrtinu 20:23. I dalje obrana ne funkcionira. Slijedi veliki odmor. Nastavak utakmice trebao je donijeti preokret. Dogovor tijekom poluvremena bio je pritisnuti potivnika u fazi obrane i što brže s loptom krenuti u napad. Uspjevamo u nakani. Konačno pronalazim pet raspoloženih igrača koji su zaigrali kako samo oni to znaju. Ubadamo u srce njihove obrane te sigurno završavamo napade. Nakon toga opet radimo pogreške u obrani, dozvoljavamo napadačke skokove protivniku i poentiranje iz drugih napada. Ukupni rezultat 56:59. Još smo na -3!
U posljednju četvrtinu krećemo odlučno. Opet Darko Varga vuče cijelu momčad i sa 3 uzastopna koša inicira preokret. Kad je počela ulaziti i trica preokret je bio potpun /važan ubačaj mladog Patrika Blažeke/. Blažeki i Vargi priključuje se kapetan Međimurec sa 2 rutinirana ulaza pod koš, a budi se (konačno) i Lukša koji krade važnu loptu i polaže u kontri. Odvajamo se tri minute do kraja na 7 razlike te konačno lomimo neugodnu ekipu Lepoglave. Semafor pokazuje konačnih 81 – 75! Teže od očekivanog, moram priznati.
Mogu biti zadovoljan sa brojem ubačenih koševa, ali ne i sa brojem primljenih. Takvu tijesnu utakmicu negdje na strani sigurno ne bi dobili. Zato se još jedanput moram zahvaliti svim našim navijačima što su vjerovali u nas i pomogli nam u ostvarenju konačne pobjede!
trener Kristijan Krušelj
81 – 75 (16:20, 20:23, 20:16, 25:16)
Natrag
Svete mise
Ponedjeljak16.06.2025.
19.00 za + Barbaru, Martina i Dragutina Jakupaka
17.06.2025.
19.00 za + Klaru i Ivana Čituša te Milana Rozu i Pavla Balija
18.06.2025.
19.00 za + Izidora i Dragicu Gebeješ
19.06.2025.
08.00 Župna procesija
20.06.2025.
19.00 za + Dragija Vučenika
21.06.2025.
nema
22.06.2025.
07.30 za + Miju i Ivana Mernjavca i roditelje
10.30 župna
Posljednje novosti
Posljednje obavijesti
Anketa
Vremenska prognoza
DONJA DUBRAVA MeđimurjeIz dobravske povijesti
03.10.1945.Osnovano Lovačko društvo „Fazan“
08.10.1983.
Svečano otvorena nova školska zgradi na Krbulji
24.10.1929.
Rođen Nikola Hirschler – Kuki /umro 1935. godine/
22.10.2015.
DVD dobiva od RH na korištenje novo vatrogasno vozilo-cisternu
Događaji kojima nije poznat datum, nego samo godina.
1886.
Max pl. Hirschler deveti je najbogatiji u Međimurju
1960.
do mjeseca ožujka srušena je stara zgrada „Menze“, nekadašnje općinske krčme; danas je na tom mjestu stambena zgrada sa stanovima i općinskom upravom
1968.
s radom počela stomatološka ordinacija
Podatke priredio Slaven Ujlaki
Pretraživanje
Posljednji dokumenti






Svi dokumenti
Mali oglasi
Osoba s iskustvom njegovatelja pruža usluge n...
Izgubljena srebrna dječja pandorina narukvica...

Kupujem kuću u Donjoj Dubravi, ponude na broj...

Pročitajte oglase Predajte oglas